Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Budoucnost postižené mládeže

      Poskytujeme sociální péči s denní docházkou
       Pro zajištění budoucnosti zdravotně postižených dětí vzniklo v roce 1999 občanské sdružení. Mělo za cíl vyhledávat řešení pro mládež, která v hojnějším počtu vycházela z pomocných tříd zvláštních škol a nezvládla by učiliště.
       Až v roce 2003 se podařilo přesvědčit Městský úřad Mělník, který zřídil v nevyužitých 2 třídách Základní školy praktické Mělník , budově v Rousovicích, Cukrovarské ulici, denní stacionář. Během krátké doby tam docházelo kolem 10 klientů.

       S novým zákonem č. 108/2006 Sb. rozhodlo Město, že doplňkovou činnost v rámci školy nebude registrovat a k 31.3.2007 byla činnost ukončena.

       Nezbylo občanskému sdružení, než buď zvážit využití služeb pro klienty v okolí, čímž by hrozilo nebezpečí, že již těžko se potřebné zařízení v Mělníku někdy obnoví, nebo zkusit  zřídit provoz denního stacionáře pod sebou.

      A tak dobrovolní činovníci začali vyběhávat doklady, jejichž sehnání dalo zabrat podobně, jako stavebníkovi povolení stavby. Podařilo se a od poloviny prosince 2007 může poskytovat občanské sdružení prostřednictvím svého provozu denního stacionáře Slunečnice sociální péči nejen pro zdravotně znevýhodněnou mládež, ale i dospělé.

    

05.08.2013 22:40:39
Sdruzeni
1
Ukázkový odkaz

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (424 | 34%)
Ne (424 | 34%)
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one